Príďte diskutovať: Existuje eurofondová mafia?


Eurofondy sa na Slovensku stali synonymom korupcie. Podozrenia sa objavovali už v minulosti a o problémoch pri ich rozdeľovaní písal aj zavraždený novinár Ján Kuciak.Vďaka nim však zaostalé regióny postupne dobiehajú tie rozvinutejšie, modernizujú sa školy či infraštruktúra.Môžu existovať dotačné schémy bez korupčných podozrení? Existuje eurofondová mafia? Aké sú mechanizmy kontroly a prevencie?Názov diskusie: Za slušné eurofondy

Diskutovať budú:Adam Valček - investigatívny novinár venujúci sa aj eruofondomMatej Hruška - odborník na eurofondy z nadácie Zastavme korupciuTretím hosťom bude zástupca z Úradu vicepremiéra pre investícieModerátor: Jakub Filo, zástupca šéfredaktorky SMEMiesto: Kníhkupectvo Martinus, BratislavaKedy: 19. júna o 18:00Denník SME sa rozhodol poskytnúť platformu pre diskusie o témach, o ktorých hovoria ľudia na protestoch Za slušné Slovensko.

Je dôležité, aby protesty priniesli zmeny, ktoré sú potrebné pre navrátenia dôvery v štát a v jeho inštitúcie. Aby vznikla jasná a trvalá predstava o tom, ako má občanom slúžiť zdravotníctvo, školstvo, súdy či polícia.

Diskusia by mala obnoviť záujem ľudí zúčastňovať sa na verejnom dianí, či už vo svojich komunitách alebo vstupom do politiky, aby neboli ľahostajní voči udalostiam v tejto krajine a nemali pocit, že sú len bezmocní pozorovatelia.
Podobné články